מזון לנשמה - טיפול בבישול חומר רקע

טיפול בבישול | קצת רקע

טיפול בבישול הוא טיפול חדשני המבוסס על תיאוריות פסיכולוגיות של התקשרות (attachment) ויחסי אובייקט. הטיפול מתייחס לחשיבות של מזון והזנה ביצירת קשרים ראשוניים (החל בינקות) ובהתפתחות האישיות בכלל. טיפול בבישול אומר בעצם הרחבת ההסתכלות על אוכל, לא רק "דלק לגוף" כי אם פעילות בעלת מאפיינים רגשיים משמעותיים. הטכניקות הטיפוליות שאובות מעולמות התוכן של טיפול באמנות ושל טיפול קבוצתי. מאפייניו הייחודיים של הטיפול הם למשל שילוב בין הקונקרטי לסימבולי, החשיפה לרובדי תקשורת מסוגים שונים (מילוליים ובלתי מילוליים), עיבוד של תהליכי העברה בכלל ושל דפוסי יצירת קשר ראשוניים בפרט, העיסוק במזון שהינו ראשוני ובסיסי ומאפשר חיבור ייחודי עבור קהלים שונים. העלאת ועיבוד דפוסי קשר, התוצרים המידיים, אלמנטים של יצירה ומשחק, גירוי חושי ותהליכים קבוצתיים וחברתיים כמו גם העיסוק באוכל על רבדיו השונים והמורכבים באים לידי ביטוי באופן מיוחד בהתערבות זו.

יום חמישי, 11 באוקטובר 2012

האיקאה של ארוחות הערב- מתוך עיתון הארץ

קישור לכתבה מעניינת אודות וריאציה חדשה של בישול. מעלה אצלי שאלות חשובות על משמעותו של הבישול עבורינו בעולם המודרני. מתי אנחנו זקוקים לו? למה? מה הוא מייצג עבורינו? איך מכניסים אותו ליומיום? 

http://www.haaretz.co.il/gallery/recipes/acquired-taste/1.1838168

מה דעתכם?

תגובה 1:

  1. אתם מעלים כאן רעיון ממש מעניין וייחודי. השיטה מאוד מוצאת חן בעיניי. אני מאמינה שהאוכל משקף הרבה יותר מסתם צורך קיומי. ניתן ללמוד הרבה על אדם כל פי התייחסותו לאוכל !

    השבמחק