מזון לנשמה - טיפול בבישול חומר רקע

טיפול בבישול | קצת רקע

טיפול בבישול הוא טיפול חדשני המבוסס על תיאוריות פסיכולוגיות של התקשרות (attachment) ויחסי אובייקט. הטיפול מתייחס לחשיבות של מזון והזנה ביצירת קשרים ראשוניים (החל בינקות) ובהתפתחות האישיות בכלל. טיפול בבישול אומר בעצם הרחבת ההסתכלות על אוכל, לא רק "דלק לגוף" כי אם פעילות בעלת מאפיינים רגשיים משמעותיים. הטכניקות הטיפוליות שאובות מעולמות התוכן של טיפול באמנות ושל טיפול קבוצתי. מאפייניו הייחודיים של הטיפול הם למשל שילוב בין הקונקרטי לסימבולי, החשיפה לרובדי תקשורת מסוגים שונים (מילוליים ובלתי מילוליים), עיבוד של תהליכי העברה בכלל ושל דפוסי יצירת קשר ראשוניים בפרט, העיסוק במזון שהינו ראשוני ובסיסי ומאפשר חיבור ייחודי עבור קהלים שונים. העלאת ועיבוד דפוסי קשר, התוצרים המידיים, אלמנטים של יצירה ומשחק, גירוי חושי ותהליכים קבוצתיים וחברתיים כמו גם העיסוק באוכל על רבדיו השונים והמורכבים באים לידי ביטוי באופן מיוחד בהתערבות זו.

יום שישי, 8 ביולי 2011

שילוב בישול בטיפול- לימודים

פתחנו את ההרשמה לשנת הלימודים הבאה :)
אני מזמינה אתכם, אנשי טיפול: עובדים סוציאלים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, פסיכולוגים, מטפלים באמנות, דיאטניות קליניות ומורים לחינוך מיוחד העובדים בבתי ספר לחינוך מיוחד (לא כמורים בכיתות שילוב בחינוך הרגיל) להצטרף אלינו לקורס שילוב בישול בטיפול.
הקורס מתקיים זו השנה השלישית במסגרת היחידה ללימודי המשך בבית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית בירושלים.
הקורס כולל שיעורים תיאורטיים במגוון נושאים החל בתיאוריות אישיות, תזונה, הנחיית קבוצות וטיפול באמנות והתנסות מעשית במטבח.
כדי להצטרף ניתן לשלוח קורות חיים לג'רי האן מרקוביץ' מנהלת היחידה ללימודי המשך jerihahnmarkowitz@gmail.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה